OP & HMI Kontrol Panelleri Tamirleri

Operatör panel, bir makinenin en önemli parçalarından birini oluşturur. Kullanım amaçlarının başında kullanıcıların hata yapma paylarının düşürülmesi gelir. Kontrol sistemleri kullanılmaya başlandığı andan itibaren makinenin kullanımında işlevsellik kazandıran unsurlar buton, pako, şalter veya lamba gibi aygıtlar olmuştur. Kontrol elemanlarından biri olan PLC’nin kullanılması ve PLC’nin verimli çalışması için operatör panellerinde yer alan unsurlar da çeşitlilik göstermiştir. Örneğin buton ve lamba sayıları artmıştır. Eklenen yeni fonksiyonlar PLC’nin daha verimli çalışmasını sağlamıştır. Bu verimliliği ve fonksiyonelliği sağlamak amacıyla operatör panel tamirleri Enkomer tarafından konusunda uzman teknik servis ekipleri tarafından yapılmaktadır.

HMI Kontrol Panelleri Nedir?

HMI kontrol panelleri ise insan makine arayüzü tabiri olarak adlandırılır. HMI kontrol panelleri, makine ve üretim tesisleri ile iletişimin sağlanması amacıyla kurulan bir aygıt veya bir tür yazılımdır. Bu aygıt sayesinde operatör üretim süreci kontrol edilebilir. HMI kontrol paneli görselleştirmeyi ve uygulama kontrolünü sağlar. HMI kullandığı işletim sistemleri aracılığıyla herhangi bir üretim tesisi ile aradaki iletişimi ve kontrolü sağlar. Bu açıdan son derece fonksiyonel özelliklere sahiptir.

Arıza Tespit ve Tamir Hizmeti

Enkomer operatör panelleri ve HMI kontrol panelleri noktasında meydana gelen arızaların tespitini yaparak, gerekli teknik müdahaleleri yapar ve tamir işlemlerini gerçekleştirir. Otomasyon sistemlerinin önemli ayaklarından biri olan bu sistemler işletmenin maliyetini düşürürken, kullanıcı dostu bir rehberlik de sağlar. Dolayısıyla herhangi bir teknik aksaklığın oluşması hallerinde Enkomer profesyonel ve tecrübeli ekipleriyle gerekli tamir işlemlerinizi en kısa sürede gerçekleştirir. Ayrıca verdiğimiz teknik servis hizmetlerimiz garantimiz kapsamında yer alır. Böylece güvenilir bir hizmet alarak, olası sorunlara karşı önleminizi de almış olursunuz.