Oransal ve Servo Oransal Valf Tamir Bakım

Oransal ve servo oransal valf tamir işlemleri teknik bilgi ve uzmanlık isteyen bir işlemdir. Enkomer’in alandaki profesyonelliği ile oransal ve servo oransal valf tamirleri titizlikle gerçekleştirilir. Hassas işlemleri gerektiren bu tamir işlemi, en ufak hataların elektronik cihaza ciddi sorunlara sebep açacağını belirtmek gerekir.

Enkomer oransal valf tamiri yaparken, arıza tespitini belirleyerek nedenleri ortaya konulur. Arızaların genel sebepleri nem, yüksek voltaj, çalıştırmayı yanlış şekilde yapma veya yazılım gibi arızalardır. Elbette bu arızaların sebepleri buna ek farklı sebeplerden de kaynaklanabilir. Ancak tüm nedenlere karşın tamir ve bakım işlemleriniz Enkomer garantisi kapsamında olup, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda tarafımızdan ücretsiz olarak çözümlenir.

Oransal ve Servo Oransal Valf Tamiri Nasıl Yapılır?

Genel olarak oransal ve servo oransal valf tamiri hizmetinin belli birtakım çözüm yolları vardır. Bu çözüm yollarını genel olarak şöyle sıralayabiliriz:  

  • Arızası olan servo valfin fiziksel kontrolü yapılır. Bu noktada dışarıdan alınmış bir darbenin varlığı, nem veya diğer unsurların olup olmadığı tespit edilir.
  • Eğer servo valfe enerji verilmesinde bir sakınca olmadığına karar verilirse, cihaza enerji verilir.
  • Bu noktada valfin birtakım noktalarında gerilimin ölçümü yapılır.
  • Servo oransal valf veya oransal valf temel işlevlerini ve özelliklerini yerine getirip getirmediği kontrol edilir. Bunun akabinde arıza net olarak tespit edilir. Bu tespite uygun en etkili ve verimli çözümleri gerçekleştirerek nihayetinde teste tabi tutuyoruz. Böylece yapılan tamirin başarısı kontrol edilir.
  • Arıza tamiri sonrası teknik servisten kaynaklı oluşabilecek hatalara karşın garanti hizmeti veriyoruz. Bu sayede garantili bir teknik servis alarak tamir sonrası oluşabilecek olumsuz durumlara karşı ücretsiz olarak hizmet imkanınız bulunmaktadır.