Frekans Dönüştürücü Kart Tamirleri

 

Frekans dönüştürücü diğer bir deyişle frekans konvertörleri, gerilimle çalışan cihazların çalıştırılması için, şebekelerden farklı bir frekans gerektiren cihaz ve teçhizat için elektriği oluşturma sistemidir. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse; Şebeke frekansı 50Hz olsun. Fakat cihazın çalışması için gerekli olan frekansın 400Hz veya 60Hz olsun. İşte bu ihtiyaç duyulan frekansa dönüştürülmesini frekans dönüştürücü sağlar. Bunları bir kart aracılığıyla yerine getirirken herhangi bir teknik aksaklık veya arıza gibi durumların oluşmasında Enkomer gerekli tamir işlemlerini gerçekleştirir.

Frekans dönüştürücü cihazları çeşitli özelliklerde ve çeşitli frekansları dönüştürme özelliğine sahip olabilir. Enkomer tüm markaların ve cihazların frekans dönüştürücü kart tamirlerini uzman ve tecrübeli teknik servisi ile çözüme kavuşturur.

Frekans Dönüştürücü Cihazların Genel Özellikleri

Frekans dönüştürücü cihazlar iki farklı türe sahiptir: Dinamik ve statik olarak adlandırılır. Dinamik ve statik frekans konvertörleri güç sistemleri noktasında en iyi çözümleri sunar.

Çalışma prensibi ise alternatif akımların doğru akıma, doğru akımların da alternatif akımlara çevrilmesini sağlar. Böylece 3 fazlı bir çalışma prensibi vardır.

İnverter adı verilen cihazlar elektrik tasarrufu sağlama noktasında en işlevsel aygıtlardır. Bu amaçla frekans invertörü bu elektrik tasarrufunu da sağlayarak frekansı dönüştürme işlemlerini gerçekleştirir.

Türkiye’nin şebeke frekansı 50Hz’dir. Dolayısıyla ihtiyaç duyulan frekans dönüşümü 60Hz veya 400Hz olmalıdır. Bu dönüştürmenin amacı ise enerji verimliliğin sağlanmasıdır.

Enerji verimliliğini veya enerji tasarrufunu sağlamak istiyorsanız, frekans dönüştürücü kart tamirlerinde meydana gelmiş arızalarınızı teknik servis ekibimizle rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz. Enkomer’in teknik servisi garanti kapsamında yer alır ve bu sayede güvenilir teknik servis hizmeti almış olursunuz.