Gaz Detektör & Transmitterlerinin ve Ünitelerinin Kalibrasyonu

Gaz dedektör ve transmiterlerinin ve ünitelerinin düzenli aralıklarla kalibre edilmesi gerekir. Gaz dedektörlerinin ölçümleri güvenilir ve doğru bir şekilde yapılmalıdır. Bu noktada yapılan bir hata ortaya olumsuz risk faktörlerini koyabilir. Bunun önüne geçebilmek için gaz dedektörleri ve ünitelerinin kalibrasyonunun uzman kişiler tarafından yapılması kritik öneme sahiptir.

Enkomer olarak karbonmonoksit (CO), azotmonoksit (NO), oksijen (O2) ve kükürtdioksit (SO2) gazlarının ölçümlerinin yapılmasına yarayan gaz analiz cihazlarının gerekli kalibrasyonlarını üstlenmekteyiz.

Kalibrasyon hem sarf malzemelerindeki israfı önler hem de üretim kalitesinde artışı sağlar. Bu sebeple genel olarak standartlar ve düzenlemeler kalibrasyonun gerekliliğini ortaya koyar. Ürün sorumluluk yasaları gereği kaliteye dair ölçümlerin yapılmasında uygun ve sağlam cihazlarının kullanılması gerektiği öne sürülmüştür. Dolayısıyla gaz dedektör ölçümlerinin yapılması bu noktadan yola çıkıldığında büyük öneme sahiptir.

Hizmet Kapsamımız

Gaz dedektör-transmitterlerinin ve ünitelerinin kalibrasyonları kalite standartlarına en uygun şekilde yapılmalıdır. Bununla birlikte Enkomer, bakım onarım ve tamir için ihtiyaç duyulan profesyonel teknik servisi de sağlamaktadır. TSE standartlarına uygun olarak belirlediğimiz çalışma prensibimiz, müşteri memnuniyetini sağlamak adına garantili bir hizmet sunar. Bu sayede kalite ve güvenceyi esas alan bir hizmeti sağlıyoruz.

Gaz dedektörleri kalibrasyonu noktasında hizmet verdiğimiz markalar arasında Honeywell, Oldham, Industrial Scientific, Drager, 3M, MSA, BW, RAE, Karf & Scoot bulunmaktadır. Bununla birlikte tüm markaların kalibrasyonunu teknik servisimizle hizmetinize sunmaktayız. Ayrıca arıza tespiti, sensör değişimi veya bakım gibi hizmetlerimiz için iletişime geçebilirsiniz.