Oil Mist Detektör Tamirleri

Oil mist dedektör makinelerin karter kısmına konumlandırılan bir cihazdır. Ana makinenin karter yağına suç karışması gibi durumlarda bu dedektör makineleri alarm vermektedir. Ana makinede yağ kullanılan yağların özelliği bittiği gözlemlendiğinde, yağın işe yaramadığı anlaşıldığında, oil mist dedektörü alarma geçecektir ve arıza bu şekilde anlaşılacaktır. Bu tür durumların oluştuğunda veya engellenmek istendiğinde Enkomer oil mist dedektör tamirleri ile sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlar. Son teknolojiyi kullanan uzman ve tecrübeli teknik servis ekibimiz gerekli müdahaleleri ve arıza tespitlerini gerçekleştirerek, makinelerin eski işlevlerine tekrar dönmesine aracılık eder.

Bunu arızaların önlenmesi için ne yapılabilir? Ana makinenin rutin olarak performans raporlarının alınması, yağlanma yağının analize gönderilmesi onboard test cihazları ile yağın kalitesini bilmek ve anlamak daha büyük sorunlara sebebiyet vermeden yapılması gerekenlerdendir. Ancak yine de arıza oluşmuşsa Enkomer olarak tüm sorunlara efektif olarak çözüm üreterek, oil mist dedektör tamirleri yapıyoruz.  

Oil Mist Dedektör Ne İşe Yarar?

Makinelerin karter kısmında yer alan oil mist dedektör, karter içinde meydana gelen yatak sarkma veya sürtünme gibi etkenlerden dolayı yağ aşırı ısınır ve ortama buhar halinde yayılır. Oil mist dedektörü ise bu yağ buharının tam olarak hangi nedenlerden dolayı veya hangi yoğunlukta olduğunu tespit eder. Bu tespiti yaparken sesli veya görüntülü olarak kullanıcılara gösterir. Bu dedektörde meydana gelmiş herhangi bir arıza çok büyük problemlere yol açabilir. Bu nedenle bu arızaların en hızlı şekilde giderilmesi, gemilerin işlevselliğini yeniden kazandırması bakımından kritik öneme sahiptir. Enkomer gemilerin işleyişini olması gerektiği şekilde ayarlayarak, gerekli elektronik kart tamirleri de olmak üzere oil mist dedektör tamirleri de yapmaktadır.