Gaz Algılama & Ölçüm Sistemleri Tamirleri

Endüstriyel sektörlerin birçoğunda gaz veya sıvı formda olan tehlikeli maddeler kullanılır. Bu tür tehlikeli maddelerin kullanımı ise insan sağlığına, doğaya ve tesislere bir tür risk faktörü oluşturur. Bu riskler patlama, yangın, zehirlenme, boğulma gibi sebeplerle çeşitli ölümlere sebebiyet verebilir. Bu nedenle gaz algılama ve ölçüm sistemleri bu tür risklerin önlenebilmesi adına kritik öneme sahiptir. Gaz kaçaklarını önlemek için en yaygın kullanılan yollardan biri sabit gaz detektörleridir. Bununla birlikte farklı sistemler de kullanılarak gaz kaçağı gibi olası risklerin önüne geçilmek istenir.

Enkomer gaz algılama ve ölçüm sistemlerine ilişkin, bu tür elektronik mekanizmaya sahip olan ve işlevselliği bozulan arızalı sistemlerin tamirini üstlenir. Can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi, tesislerin güvenliğinin sağlanması, çevreye zarar verilmemesi gibi birçok sebepten dolayı bu sistemler zorunludur. Ancak herhangi bir arıza meydana gelmesi durumunda daha ciddi sonuçlara sebep olmadan gerekli tamirlerini gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte bakım ve onarım hizmetimiz de bulunur. Bu sayede gaz algılama ve ölçüm sistemleri konusunda uzman ekimiz gerekli ihtiyaçlarınıza en hızlı şekilde cevap verir.

Gaz Algılama ve Ölçüm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Gaz algılama sistemleri devreye girdiğinde patlama, yanma veya zehirlenme gibi olası risk durumlarına yol açacak bir gaz istenilen seviyenin üzerinde bir yoğunluğa ulaşırsa otomatik olarak havalandırma sistemleri devreye girer. Buna ek olarak gaz akışı vanaların kapatılmasıyla kesilir ve sesli, ışıklı ikazlarda bulunur. Bu sayede o alanda bulunan kişilerin güvenliği sağlanarak tahliyeleri daha kolay yapılır.

Gaz algılama, proses gaz analiz ve emisyon ölçüm sistemleri tamirleri noktasında Enkomer çözümsel, yaratıcı ve son teknoloji ekipmanlarıyla müşterilerine destek sunar. İş yeri ve çalışanların güvenliğinin sağlanması noktasında Enkomer’in profesyonel teknik servis ekibine her daim güvenebilirsiniz.