Tank Seviye ve Basınç Transmitter ve Ünitelerinin Tamiri

Endüstri alanında su veya buna benzer yoğunluğu 0,8 kg/m3 ve daha fazla olan likitler tanklara doldurulur. Bu tanklarda ise seviye ölçümünün en doğru ve güvenilir şekilde yapılması gerekir. Doğru cihazlarla yapılan tank seviye ölçümü tankların taşmasını ve tehlike arz eden likitlerin ana prosese yanlışlıkla karışması önlenmiş olur. Son derece hassasiyet gerektiren bu ölçüm işlemlerini Enkomer teknik servisiyle çözüme kavuşturabilirsiniz.

Peki ne tür tank seviye ölçüm yöntemleri bulunuyor?

  • Fark basıncına uygun seviye ölçümü
  • Yer değiştirme tipi ölçümler
  • Şamandıralı tip ölçümler (Kaldırma kuvvetini esas alır)
  • Radar seviye ölçümleri
  • Ultrasonik seviye ölçümleri
  • Cam ve boru tipi seviye ölçümü

Hepsi işlevsel tekniklerdir, fakat en çok kullanılan ölçüm tipi fark basıncına uygun seviye ölçümüdür. Bu tür durumlarda meydana gelen arızaya sebep olan etmenlerin çözümünü etkin ve hızlı bir şekilde çözümlüyoruz.

Basınç Transmitter Ünitelerinin Tamiri 

Basıncın olduğu ortamlarda sıvı veya gazların basıncını kontrol etmek için basınç sensörleri bulunur. Bu sensörler, kontrol sistemleri ile iletişimi sağlar ve istenilen çıkış sinyallerinin verilmesi için elektronik devreler eklenerek bir transmittere dönüştürülür. Basınç transmitter ünitesi elektronik amplifier devresi ve sensörü ile bir aradadır. Bu sinyaller bozulmadan çok uzun mesafelere taşınır. Buradan kaynaklanan arıza durumlarında Enkomer, basınç transmitter ünitelerinin tamirini alanında profesyonel teknik servis ekipleriyle gerçekleştirmektedir.